YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Wspólne wakacje z youtuberami: nowy trend w świecie obozów wypoczynkowych

Szczerze mówiąc zjawisko to, było mi do niedawna obce. Po szybkim researchu okazało się, że już w ubiegłym roku, wakacje z youtuberami pojawiały się w ofertach niektórych biur podróży. Sprawdziłem gdzie w tym roku można wybrać się na wspólne wakacje z gwiazdami polskiej sceny YouTube.

Nie wpadłem na to, że oprócz lokowania produktów, współpracach z markami czy ewentualnych zyskach z reklam Google, youtuberzy mogą zarobić również na swoim wolnym czasie spędzanym w gronie swoich fanów. Dla twórców to dobry sposób na integrację z widzami ale również możliwość odpoczynku.

Ponieważ sezon letni trwa w najlepsze, na dzień dzisiejszy udało mi się znaleźć dwie „instytucje” zajmujące się takimi wyjazdami. Być może kilka miesięcy temu, w ofertach biur podróży było ich więcej.

Stars4fans

Pierwsze z biur, które zajmuje się wyjazdami tego typu to Stars4fans. Przez całe wakacje organizują obozy w takich miejscach jak Łeba, Muszyna, Poronin, Murzasichle, Bułgaria i Burzenin. Gwiazdy, które pojawiają się na obozach to m.in. Stuu, Nitrozyniak, Marcin Dubiel, Naruciak, Wielmożny Igor, Karolek, Disowskyy, Boxdel i wielu innych. Szczegółowa rozpiska znajduje się pod tym adresem. Jak wynika z opisów znajdujących się na stronie internetowej, na każdym turnusie, uczestnicy mają okazję wziąć udział w 3-dniowych warsztatach z ulubionymi twórcami internetowego wideo. Atrakcją mają być autografy, rozmowy z idolami a także wspólne gry i zabawy. Ceny zaczynają się od 1790 złotych.

Adventure Boutique

Druga oferta, którą udało mi się znaleźć to wakacyjny obóz z Cybermarianem, który odbędzie się pod koniec sierpnia w ośrodku wyszkolenia żeglarskiego Róża Wiatrów w Węgorzewie. To tam odbyły się regaty youtuberów, o których pisaliśmy w maju. Obóz przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. Jest to 7-dniowy wyjazd podczas którego powstanie film na kanał Cyber Mariana. Uczestnicy obozu będą każdego dnia pracować nad innym aspektem produkcji. Tak w skrócie prezentuje się plan wszystkich zajęć związanych z YouTube:

  • poznanie ogólnych zasad produkcji materiału filmowego w plenerze przy pomocy kamer sportowych i telefonów
  • nauka cięcia i wyboru fragmentów
  • nauka filmowania z ręki, ze statywu i z różnych kamer sportowych (z kasku, z pasa piersiowego, z kija itp.)
  • zajęcia montażowe
  • zasady tworzenia podkładu muzycznego i montowania muzyki do filmu
  • zajęcia „start YouTubera” – jak założyć swój kanał
  • pisanie scenariusza
  • tworzenie klipu z Cyber Marianem na jego kanał

Na obozie nie zabraknie też takich zajęć jak gry RPG, ognisko, jazda na quadach oraz park linowy. Cena takiego wyjazdu to 1699 złotych.

Kiedy przypomnę sobie ostatnią edycję Orange Video Fest i tłum nastolatków czekających na wspólne selfie z youtuberami, nie mam wątpliwości, że takie wyjazdy mogą być nie lada atrakcją. Jeśli mieliście okazję spędzać ferie lub wakacje w ten właśnie sposób, albo wysyłaliście dzieciaki na wyjazd z twórcami znanymi z YouTube, dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze odczucia na ten temat!