YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie dźwięku filmów na Facebooku?

Przed weekendem pisaliśmy o nowej funkcji Facebooka. Do automatycznego odtwarzania filmów na naszych osiach czasu niedługo dołączy dźwięk. Mimo że minie jeszcze trochę czasu zanim nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone dla wszystkich użytkowników serwisu, już teraz pokazujemy w jaki sposób wyłączyć nową funkcję.

Na początek, ważna informacja: jeśli opisywane poniżej zakładki w ustawieniach Facebooka nie pojawiają się na ekranach waszych komputerów lub smartfonów, oznacza to, że funkcja nie została jeszcze wprowadzona. Zmiany na platformie Marka Zuckerberga wprowadzane są stopniowo, dlatego minie jeszcze trochę czasu zanim automatycznie odtwarzany dźwięk stanie się standardem.

Do tej pory, dźwięk w filmach wideo uruchamiał się dopiero po kliknięciu w film, który włączał się w momencie „dojechania” do niego na tablicy. Wprowadzane obecnie modyfikacje sprawią, że przed niechcianą fonią uchroni nas tylko wyciszenie całego smartfona lub komputera. Reklamodawcy zacierają ręce a użytkownicy już szukają w opcjach możliwości dezaktywacji nowej funkcji. Poniżej podpowiadamy gdzie szukać:

Aplikacja iOS

 1. Otwórz aplikację Facebook i zaloguj się na swoje konto.
 2. Wciśnij ikonę trzech równoległych linii. znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu.
 3. Zjedź na sam dół i wybierz „Ustawienia”.
 4. Przejdź do „Ustawień konta” a następnie do zakładki „Dźwięk”.
 5. Jeśli nowe rozwiązanie jest już aktywne, znajdziesz tu przełącznik „Odtwarzaj z dźwiękiem filmy na Osi czasu”. Wystarczy go wyłączyć i gotowe.

Aplikacja Android

 1. Otwórz aplikację Facebook i zaloguj się na swoje konto.
 2. Wciśnij ikonę trzech równoległych linii. znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  Zjedź na sam dół i wybierz “Ustawienia Aplikacji”.
 3. Jeśli nowe rozwiązanie jest już aktywne, znajdziesz tu przełącznik „Odtwarzaj z dźwiękiem filmy na Osi czasu”. Wystarczy go wyłączyć i gotowe.

Na ten moment, Facebook nie oferuje podobnego rozwiązania dla przeglądarkowej wersji serwisu. Chcąc uniknąć automatycznego odtwarzania dźwięku podczas przeglądania Osi czasu z poziomu komputera, będziemy musieli całkowicie wyłączyć auto-odtwarzanie wideo.

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów?

 1. Rozwijamy menu poprzez kliknięcie niewielkiego trójkąta znajdującego się z prawej strony niebieskiego paska Facebooka.
 2. Wybieramy “Ustawienia
 3. Przechodzimy do sekcji “Filmy
 4. W sekcji „Automatyczne odtwarzanie filmów” zaznaczamy „Wył.”
Zrzut ekranu 2017-02-28 o 11.24.54

W przypadku przeglądarki Safari mogą wystąpić pewne problemy. Polecam więc skorzystać z Chrome, gdzie wszystko działa jak należy.