YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Wyszukiwanie filmów na podstawie geolokalizacji [YouTube]

Algorytm polecania nowych treści na YouTube szybko dopasowuje się do naszych preferencji lub ostatnio wyszukiwanych treści. Chcąc namierzyć oryginalne filmy, niezwiązane z naszymi zainteresowaniami, możemy mieć problem w przechytrzeniu Google. Dziś mam dla was bardzo ciekawą alternatywę. Użytkownicy serwisu GitHub stworzyli narzędzie pozwalające wyszukiwać filmy, na bazie geolokalizacji.

Jakiś czas temu, czytałem o ciekawym eksperymencie, dotyczącym odkrywania YouTube na nowo. Jeden z redaktorów serwisu ReelSEO robił wszystko, aby wyprowadzić algorytmy Google na manowce i odkryć treści, które nigdy nie wyświetliłyby się na stronie głównej YouTube, gdyby przeglądarka zapisywała pliki cookies lub gdyby logował się ze swojego konta. To bardzo interesujący materiał, dlatego nie wykluczam, że w najbliższej przyszłości, stosowny tekst pojawi się na łamach YT360.

Piszę o tym, ponieważ dziś znalazłem bardzo ciekawe narzędzie, które również może poszerzyć wasze youtubowe horyzonty. Jego twórcami są użytkownicy serwisu GitHub, przeznaczonego dla projektów programistycznych. Już wyjaśniam o co chodzi…

Wyszukiwarka YouTube nie ma możliwości odnajdywania filmów na bazie geotagów. Dodając film do serwisu, bardzo często możemy jednak zaznaczyć, w jakim miejscu została zrealizowana dana produkcja. Właśnie tę funkcję, wykorzystali programiści odpowiedzialni za projekt YouTube Geo Search Tool. Jest to prosta wyszukiwarka, która zaproponuje nam filmy, zrealizowane w najbliższej odległości od adresu, który wpiszemy w odpowiednim polu. Algorytm aplikacji bazuje na danych z YouTube oraz Google API. Oczywiście nie wszystkie filmy zawierają geotagi, jednak produkcje, które znajdziecie w swojej okolicy, naprawdę mogą wprawić w zdumienie.

Zrzut ekranu 2016-03-08 o 14.33.08

Wyszukiwarkę, możecie znaleźć pod tym linkiem:

http://youtube.github.io/geo-search-tool/search.html

Pozwala ona ograniczyć nasze poszukiwania do określonego przedziału czasowego (dodane w ciągu ostatniej godziny, dnia, tygodnia etc.) a także ograniczyć dystans od wprowadzonej nazwy lokalizacji. Dodatkowo, możemy uzupełnić wyniki wyszukiwania o określone słowa kluczowe.

Jeśli interesują was filmy, które namierzyli użytkownicy serwisu Reddit, za pomocą narzędzia YouTube Geo Search Tool, zachęcam do zapoznania się z poniższą dyskusją:

https://www.reddit.com/r/InternetIsBeautiful/comments/48br75/search_youtube_by_address_or_cross_roads/

Jestem również ciekaw, jakie perełki udało się znaleźć w waszej okolicy. U mnie królują modlitwy i kazania księdza z pobliskiej parafii. Czekam na Wasze znaleziska!