YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

YouTube bardziej jak Facebook: nadchodzi Backstage!

Jeśli plotki się potwierdzą, nasz talk-show, który regularnie publikujemy na naszym kanale YouTube (#YTBackstage), może liczyć na spore wzrosty oglądalności. Dlaczego? Wygląda na to, że YouTube, już niedługo, rozszerzy swoje możliwości. Będą one dostępne pod wspólną nazwą „Backstage”!

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe wciąż walczą o to, żeby jak największa część tortu przypadła w udziale właśnie im. Zapożyczenia niektórych funkcji są na porządku dziennym. Najlepszym tego przykładem niech będzie Instagram Stories czyli opcja, która rzekomo miała stać się gwoździem do trumny Snapchata. Podczas gdy Facebook wciąż próbuje udoskonalić swój serwis pod kątem wideo, ekipa odpowiedzialna za YouTube postanowiła wziąć się za bardziej społecznościowe funkcje, które upodobniły by ich usługi do tego co oferuje konkurencja. Serwis VentrueBeat donosi, że trwają prace nad rozszerzeniem funkcjonalności YouTube. Usługa ma się nazywać „Backstage”. Z jej pomocą, twórcy będą mogli dzielić się ze swoimi widzami takimi treściami jak: zdjęcia, sondy, artykuły czy linki. Backstage ma być dostępny już pod koniec roku. Jak donosi VentureBeat, usługa może wystartować już tej jesieni, jednak na początku, liczba funkcji będzie ograniczona. Backstage dostaną na początku tylko niektóre popularne kanały, dlatego polscy twórcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Backstage ma być oddzielną zakładką taką jak „Wideo” czy „Playlisty”. Co ciekawe, posty, które będą udostępniane w ramach tej usługi, mają pojawiać się wśród filmów, które znajdziemy w naszych “aktualnościach”. Istnieją również spekulacje, związane z rozdzieleniem treści wideo, na te z YouTube oraz z Backstage. Ma to pozwolić na budowanie lepszych relacji z widzami, przez udostępnianie zupełnie innych materiałów dla tych, którzy są członkami naszej społeczności. Nowością ma być też możliwość odpowiadania w komentarzach, nie tylko za pomocą tekstu. Widzowie, w swoich wiadomościach pod filmami, będą mogli dzielić się zdjęciami lub innymi materiałami wideo.

Fani internetowego wideo nie zrezygnują oczywiście z Facebooka ale nowe funkcje będą dla YouTube sposobem na jeszcze dłuższe zatrzymanie widzów na poszczególnych kanałach. Backstage to duża szansa na zwiększenie aktywności widzów. Dzięki nowym funkcjom, YouTube stanie się jeszcze bardziej interaktywny. Swojego potencjału związanego z możliwością publikowania treści wideo, wciąż nie wykorzystał Facebook. Być może Backstage będzie odpowiednim połączeniem filmów i “facebookowego” serwisu społecznościowego. Niczego nie możemy być jednak pewni, dopóki plotki się nie potwierdzą. Rzecznik prasowy Google wciąż odmawia komentarza na temat nowych usług na YouTube. Jak zwykle, musimy poczekać…

źródło: VentrueBeat