YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

YouTube Community (“Społeczności”) – Nowa zakładka na YouTube!

Jakiś czas temu pisaliśmy o planach YouTube, dotyczących rozszerzenia społecznościowych funkcji ich serwisu. Póki co, zamiast zakładki pod tajemniczą nazwą „Backstage”, niektóre kanały otrzymały kartę „Community”. Szczerze mówiąc liczyłem na coś więcej, ale być może to dopiero początek większej rewolucji…

W połowie września pisaliśmy o nowym rozszerzeniu w zakładkach na kanale YouTube, które miało nosić nazwę „Backstage”. Jak udało się ustalić redaktorom serwisu VentureBeat, z jej pomocą, twórcy będą mogli dzielić się ze swoimi widzami takimi treściami jak: zdjęcia, sondy, artykuły czy linki. Backstage ma być dostępny już pod koniec roku w postaci oddzielnej zakładki takiej jak „Wideo” czy „Playlisty”. Co ciekawe, posty, które będą udostępniane w ramach tej usługi, mają pojawiać się wśród filmów, które znajdziemy w naszych “aktualnościach”. Istnieją również spekulacje, związane z rozdzieleniem treści wideo, na te z YouTube oraz z Backstage. Ma to pozwolić na budowanie lepszych relacji z widzami, przez udostępnianie zupełnie innych materiałów dla tych, którzy są członkami naszej społeczności. Nowością ma być też możliwość odpowiadania w komentarzach, nie tylko za pomocą tekstu. Widzowie, w swoich wiadomościach pod filmami, będą mogli dzielić się zdjęciami lub innymi materiałami wideo.

Tyle tytułem wstępu. Wszystkie powyższe informacje były do tej pory swojego rodzaju spekulacjami VentureBeat. W końcu otrzymaliśmy jednak coś co wskazuje na to, że zmiany na YouTube faktycznie mogą się pojawić. Na 12 kanałach pojawiła się nowa funkcja pt. „YouTube Community”. Twórcy, którzy już teraz otrzymali nowe narzędzie to: John & Hank Green, to AsapSCIENCE, The Game Theorists, Karmin, The Key of Awesome, The Kloons, Lilly Singh, Peter Hollens, Rosianna Halse Rojas, Sam Tsui,Threadbanger oraz VSauce3.

W zakładce Community (w polskiej wersji językowej „Społeczność”), youtuberzy mogą zamieszczać tekst, wideo transmitowane na żywo, obrazki oraz GIFy. Ma to być sposób na większe zaangażowanie widzów w treści, które pojawiają się na kanale. Funkcja pojawiła się już zarówno w przeglądarkowej wersji YouTube jak również tej mobilnej.

Konfrontując „Społeczność” w wersji beta z plotkami o „Backstage” czuję duży niedosyt. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wszystko jest obecnie na etapie testów i na pełnowartościowe rozszerzenie funkcjonalności YouTube będziemy musieli jeszcze poczekać.

Pełną informację prasową znajdziecie na oficjalnym blogu YouTube.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.