YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak korzystać z YouTube Kids? Poradnik: krok po kroku i przydatne triki

Przed weekendem, jako jedni z pierwszych w Polsce poinformowaliśmy Was o debiucie aplikacji YouTube Kids w naszym kraju. Dziś, mamy dla was kilka wskazówek dotyczących tego jak właściwie skonfigurować tę usługę.

Po zainstalowaniu aplikacji rodzic powinien spędzić jeszcze kilka minut na odpowiedniej konfiguracji, która pozwoli dopasować content do wieku naszego dziecka i wprowadzić ewentualną blokadę wyszukiwarki. Na początku musimy utworzyć profil dziecka. Jeśli z jednego smartfona lub tabletu będzie korzystało więcej pociech, każde z nich może mieć własne konto dostosowane do jego potrzeb.

Profil dziecka w aplikacji YouTube Kids

Aby stworzyć profil dziecka w aplikacji YouTube Kids wystarczy podać imię dziecka oraz jego wiek. Dla każdego użytkownika możemy też wybrać odpowiedni avatar. Warto zabezpieczyć konta za pomocą kodu. Jeśli jedno jest starsze i posiada dostęp do wyszukiwarki a drugie nie, będzie to dla nich dodatkowa ochrona przed niewłaściwymi materiałami dostępnymi na YouTube. Jak utworzyć kod?

 1. Widoku wybierania profilu klikamy „Edytuj” obok właściwego konta.
 2. Wybieramy ikonę przedstawiającą trybik.
 3. Zdefiniuj unikalny PIN w polu „Tajny kod”

Ochrona ustawień za pomocą kodu zabezpieczającego

Domyślnie, dostęp do ustawień chroniony jest prostym zadaniem matematycznym. Rodzic musi wpisać wynik mnożenia lub dodawania, aby przejść do odpowiedniego menu. Warto jednak ustawić tam własny kod dostępu, szczególnie jeśli matematyka nie jest już dla waszych dzieci czarną magią.

 1. W profilu dziecka klikamy ikonę kłódki
 2. Wybieramy ikonę klucza „chcę ustawić własny kod dostępu”
 3. Wprowadzamy wynik działania (na mniejszych ekranach zero ukryte jest czasami pod przyciskiem „wyślij”)
 4. Ustawiamy kod

Jak ustawić limit czasu na YouTube dla dzieci?

Dzieci nie powinny spędzać całego wolnego czasu przed ekranami tabletów, smartfonów lub telewizorów. Warto więc wprowadzić pewne limity. Jeśli dajemy dziecku tablet z aplikacją YouTube Kids, możemy ustawić specjalny minutnik, który wyłączy materiały wideo po upływie określonego czasu.

 1. W profilu dziecka klikamy ikonę kłódki
 2. Wprowadzamy kod dostępu lub wynik działania
 3. Wybieramy przycisk „Minutnik”
 4. Definiujemy czas i wybieramy przycisk „Włącz minutnik”

Jak zablokować nieodpowiednie treści na YouTube Kids?

Jeśli okaże się, że na platformę YouTube Kids natrafiliście na materiały, które waszym zdaniem nie nadają się dla waszych dzieci, możecie je zablokować. Wystarczy, że w oknie wyświetlania klikniecie przycisk przedstawiający trzy kropki, a następnie wybierzecie opcję „Zablokuj”. Możecie wyłączyć dostęp do jednego materiału, lub ograniczyć dostęp do całego kanału.