YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

YouTube Kids w końcu w Polsce: Dzieciaki dostały swoją własną platformę VOD!

Na ten dzień czekaliśmy kilka dobrych lat. Nie od dziś wiadomo, że ogólnodostępne treści publikowane na YouTube nie zawsze nadają się dla naszych pociech. YouTube Kids to specjalna aplikacja, która zamienia popularną platformę w miejsce bezpieczne dla dzieci.

Platforma YouTube Kids wystartował w 2015 roku. Musieliśmy czekać ponad 3 lata, żeby pojawiła się ona w Polsce. Patrząc na to jak wielką popularnością cieszą się nasze teksty dotyczące optymalizacji YouTube pod kątem najmłodszych użytkowników, mam wrażenie, że było to coś na co czekało wielu rodziców. Od dzisiaj, polscy użytkownicy urządzeń z systemami iOS oraz Android, a także właściciele telewizorów smart, mogą za darmo pobrać dedykowaną aplikację YouTube Kids ze swojego wirtualnego sklepu.

Stworzyliśmy YouTube Kids, aby dzieci mogły w bezpieczny i prosty sposób odkrywać świat, oglądając filmy online – bez względu na to, czy jest to ich ulubiona bajka, piosenka, czy film edukacyjny pokazujący, jak zrobić model wulkanu. Do dyspozycji rodziców jest również wiele ustawień, które umożliwią dostosowanie tej aplikacji do potrzeb rodziny.

Co to jest YouTube Kids?

YouTube stworzył specjalną wersję swojej aplikacji, która powstała z myślą o dzieciach. W odróżnieniu od tradycyjnej wersji platformy, mamy tutaj uproszczony interfejs, oraz całą masę filtrów, ograniczeń i blokad, którymi mogą zarządzać rodzice. Co ważne, treści dostępne na YouTube Kids zostały zweryfikowane pod kątem dzieci, dzięki czemu nie znajdziemy tam materiałów w których pojawia się przemoc, wulgarne słownictwo lub inne nieodpowiednie materiały.

Po uruchomieniu aplikacji, usłyszymy polski głos lektora, który przeprowadzi dziecko przez proces konfiguracji. Pierwszy krok to poproszenie rodzica o odblokowanie usługi. Osoba dorosła loguje się do swojego konta Gmail, a następnie wprowadza dane dziecka. Później, możemy zdecydować, czy dziecko będzie miało dostęp do wyszukiwarki. Warto zauważyć, że jej aktywacja zwiększa ryzyko natrafienia na treści nieodpowiednie dla najmłodszych. YouTube Kids przypomina bardziej platformę VOD, aniżeli tradycyjny YouTube. Mamy tu treści, które zostały wybrane dla naszego dziecka, dlatego wyszukiwarka nie jest tu niezbędnym elementem.

Gdzie korzystać z YouTube Kids?

YouTube Kids, w przeciwieństwie do tradycyjnej wersji platformy, nie jest dostępny z poziomu przeglądarek internetowych. Mamy tu do czynienia z aplikacjami na różne platformy. Wśród wspieranych systemów znajdziemy następujące wersje:

Oprócz tego, polecam sprawdzić sklepy w waszych telewizorach smart. Tam również powinny pojawić się odpowiednie wersje apki.