YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

YouTube Studio Beta i inne nowości zaprezentowane na VidCon

Przy okazji największego, światowego święta youtuberów, czyli konwentu VidCon, YouTube miał okazję zaprezentować nowe rozwiązania związane z najpopularniejszą na świecie platformą społecznościową bazującą na materiałach video.

Duża, prestiżowa impreza na której pojawiają się najwięksi twórcy kanałów, to dobre miejsce aby podzielić się informacjami o narzędziach, które pomogą w dalszym rozwoju. Na pierwszy ogień poszła nowa odsłona Studia Twórców.

YouTube Studio Beta

Zmiany na które zdecydował się YouTube to tak na prawdę mała rewolucja. Postanowiono całkowicie przebudować Studio Twórców (Creator Studio). Zmieniono również nazwę zestawu narzędzi do zarządzania naszym kontem. Nowy panel ma się teraz nazywać po prostu YouTube Studio.

Jeśli chcielibyście współtworzyć nową wersję panelu, już teraz można zapisać się do grupy betatesterów. Po wprowadzeniu numeru identyfikacyjnego kanału, dostaniecie powiadomienie o tym, że gdy tylko nadejdzie odpowiedni czas, jako pierwsi dostaniecie szasnę przetestowania nowego narzędzia.

Póki co, nie wiemy jeszcze zbyt wiele na temat YouTube Studio. Przebudowany panel ma pozwolić na szybsze zarządzanie naszymi filmami. Jakiś czas temu pisałem o TubeBuddy. Być może popularność alternatywnych narzędzi do pracy z YouTube, zmusiła programistów z Google do wprowadzenia zmian. Na pewno możemy liczyć na całkowicie zmieniony panel główny oraz wprowadzenie nowych funkcji. Spersonalizowana skrzynka odbiorcza, pozwalająca komunikować się z widzami, ma być odpowiedzią na liczne prośby o wprowadzenie takiego rozwiązania.

Aby zapisać się na testy, wystarczy kliknąć w ten link:
https://www.youtube.com/yt/studio/

Zrzut ekranu (3)

Więcej interakcji w komentarzach

W oparciu o feedback od twórców, YouTube planuje również wprowadzić zmiany w systemie komentarzy pod filmami. Jakiś czas temu, pierwszą nowością w tym temacie były tzw. “creator hearts” czyli serduszka, którymi twórcy mogą oznaczać ulubione wpisy od widzów. Właściciel kanału może również przypiąć u góry komentarz, który szczególnie się wyróżnia. W fazie testów jest również narzędzie pozwalające przydzielać widzom role moderatorów komentarzy a także automatyczna funckja zarządzania wpisami.

Tym, co zainteresowało mnie najbardziej, jest testowana obecnie funkcja tagowania tematów rozmów, które mają miejsce pod filmami publikowanymi na YouTube. Oznacza to, że dział komentarzy może upodobnić się nieco do forów internetowych.

Super Chat

YouTube donosi również, że ich nowe narzędzie do monetyzacji treści, czyli Super Chat, pozwoliło podwoić zyski z kanału w przypadku 65% twórców, którzy zdecyodwali się z niego skorzystać. Jest to nic innego, jak dodatkowa funkcja wykorzystywana podczas transmisji na żywo. Dzięki niej, fani, za drobną opłatą, mogą wysyłać podświetlone i lepiej widoczne wiadomości. Funkcja ta dostępna jest obecnie w 21 krajach do których niedługo dołączy 17 kolejnych.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.