YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

YouTube TV – Kolejny konkurent dla tradycyjnej telewizji

Na łamach YT360 niejednokrotnie pisaliśmy już o usłudze YouTube Red, czyli wersji premium najpopularniejszego na świecie serwisu wideo. Wygląda na to, że na tym nie koniec jeśli chodzi o płatną odsłonę YouTube. Już niedługo rusza YouTube TV czyli streaming telewizji dla urządzeń mobilnych, komputerów i Google Chromecast!

Usługa została zapowiedziana na oficjalnej konferencji prasowej w Los Angeles. YouTube TV będzie pakietem ponad 40 kanałów telewizyjnych, wśród których znalazły się: ABC, CBS, FOX i NBC. Nie zabrakło też kanałów znanych bardziej z amerykańskich sieci kablowych, takich jak: ESPN, FX, The CW czy Disney. Wszystkie mają być dostępne za pośrednictwem internetowego streamingu.

To jednak nie wszystko, YouTube TV będzie połączony z usługą chmury. Oznacza to, że subskrybenci będą mogli nagrywać nieograniczoną liczbę programów (nawet tych trwających w tym samym czasie), bez konieczności posiadania zewnętrznego dysku. Oglądanie zapisanych treści będzie możliwe z dowolnego urządzenia.

„Nie ma wątpliwości, że millenialsi kochają treści, które serwuje im telewizja, jednak zauważyliśmy, że nikt nie chce już oglądać ich w tradycyny sposób.” – mówiła na konferencji CEO YouTube, Susan Wojcicki.

Na jednym koncie można dodać aż 6 różnych kont jednak tylko na trzech można oglądać treści w jednym czasie. Każdy użytkownik otrzymuje spersonalizowane rekomendacje dotyczące treści a także oddzielną przestrzeń na zapisane filmy lub programy. Usługa ma być dostępna zarówno z urządzeń mobilnych, jak i poziomu aplikacji dedykowanych komputerom. Streaming bezpośrednio do telewizora, będzie możliwy dzięki przystawce Google Chromecast, której cena wacha się w okolicach 200zł.

Mimo że to największy krok YouTube w stronę telewizji tradycyjnej, komentatorzy zwracają uwagę na to, że przedsięwzięcie ma swoje słabe strony. Z punktu widzenia amerykańskich konsumentów, dużym minusem może okazać się brak porozumienia z Viacomem i Turner Broadcasting. Z tego powodu, w ofercie YouTube TV zabraknie takich programów jak MTV, Comedy Central, CNN czy TBS.

Zrzut ekranu 2017-03-07 o 16.05.35

Nowa usługa startuje oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Informację o tym kiedy będzie ona gotowa, będzie można znaleźć tutaj: https://tv.youtube.com/welcome/. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że do Polski wciąż nie dotarł jeszcze YouTube Red, wydaje mi się, że będziemy musieli uzbroić się w duże zapasy cierpliwości…

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.