YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

YouTube wprowadził zapowiadane zmiany związane z roszczeniami Content ID

W kwietniu pisaliśmy o tym, że Google przymierza się do wprowadzenia zmian w systemie Content ID, dotyczących roszczeń. Wygląda na to, że oto nadszedł czas ich wprowadzenia!

Nad nowymi rozwiązaniami pracowano już od dłuższego czasu. Użytkownicy narzekali na to, że nie mogą zarabiać na reklamach wyświetlanych w trakcie trwania filmów, kiedy trwa spór o prawa autorskie. Z dniem 1 listopada, zmiany wprowadzono dla wszystkich Partnerów YouTube. Oto jak działa to rozwiązanie:

Jeśli zarówno ty, jak i osoba, która zgłosiła roszczenie Content ID, chcecie zarabiać na filmie, którego dotyczy spór, reklamy będą nadal wyświetlane. Wypłaty pieniędzy będą jednak wstrzymane do czasu aż konflikt interesów nie zostanie wyjaśniony.

Użytkownik ma prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec roszczenia z systemu Content ID w dowolnym momencie. Jeśli zrobisz to w ciągu pięciu dni od momentu otrzymania roszczenia, przychody zostaną wstrzymane od daty wpłynięcia zgłoszenia w systemie Content ID. Warto więc regularnie sprawdzać, czy jakieś z naszych treści nie zostały oznaczone jako cudza własność. Jeśli sprzeciw zostanie zgłoszony po upływie pięciu dni, przychody będą wstrzymane dopiero od dnia jego zgłoszenia.

Podsumowując, oto co możesz zrobić, jeśli przy twoim filmie pojawi się roszczenie z systemu Content ID:

Nic nie rób i pozwól aby roszczenie było aktywne. Po pięciu dniach, wszystkie uzyskane i przechowywane oddzielnie przychody zostaną przekazane stronie wnoszącej roszczenie.

Zgłoś sprzeciw w ciągu pięciu dni od otrzymania roszczenia. Reklamy na filmie nadal są wyświetlane. Przychodzy z filmu są przechowywane do momentu w którym spór zostanie rozstrzygnięty.

Zgłoś sprzeciw po pięciu dniach od otrzymania roszczenia. Przychody przechowywane są od momentu zgłoszenia sprzeciwu.

Pamiętaj, że mowa tu o sytuacji, w której obie strony są zainteresowane monetyzacją treści. Jeśli potencjalny właściciel praw autorskich do danego materiału wideo zdecyduje się zablokować twój film, jedynym rozwiązaniem będzie odwołanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pomocy YouTube, pod hasłem: Zarabianie w trakcie sporu dotyczącego roszczenia z systemu Content ID.

źródło: Blog YouTube

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.