
Współczesne przeglądarki internetowe dają nam ogromne możliwości personalizacji treści i ustawiania wszystkiego „pod siebie”. Wśród wtyczek, którymi możemy rozszerzać możliwości takich narzędzi jak np. Chrome, znajduje się wiele mini-programów, które mogą nam się przydać podczas pracy z YouTube. Dziś mamy dla was zestawienie kilku najciekawszych rozwiązań tego typu.
Wtyczki do przeglądarki Chrome, które dla was wybraliśmy to uniwersalne narzędzia, które mogą się wam przydać niezależnie od tego czy zaglądacie na YouTube w poszukiwaniu rozrywki czy jest to wasze „miejsce pracy”. Ich instalacja wymaga po prostu wciśnięcia niebieskiego przycisku „dodaj do chrome”. Ikona wtyczki pojawi się na prawo od pola wpisywania adresu. W sklepie Chrome znajdziecie wszystkie informacje związane z obsługą narzędzi i ich funkcjami.
Hover Cards

Wtyczka Hover Cards to narzędzie, które umożliwia oglądanie filmów na YouTube bez konieczności odwiedzania platformy od Google. W sytuacji kiedy otrzymujemy od kogoś link do filmu, po prostu wystarczy na niego najechać. Na ekranie wyświetli się małe okienko z materiałem wideo. Kiedy nasz kursor znajdzie się w polu małej ramki z filmem, uaktywni się również dźwięk.
Zainstaluj wtyczkę Hover Cards
Smart Pause on YouTube

Jeśli często zdarza wam się oglądać filmy na YouTube w trakcie przeglądania stron internetowych, wiecie, że bardzo łatwo jest zgubić wątek. Trzeba wtedy wracać do filmu i cofać materiał przez co zamiast oszczędzać czas poprzez „multitasking” marnujemy go na powtarzanie tych samych czynności. Z pomocą przychodzi wtyczka Smart Pause on YouTube. Jej zadaniem jest automatyczne zatrzymywanie odtwarzacza w momencie w którym przełączamy się na inną kartę w przeglądarce. Do takiego rozwiązania trzeba się przyzwyczaić ale po jakimś czasie sami zobaczycie, że wtyczka faktycznie się przydaje!
Zainstaluj wtyczkę Smart Pause
Sideplayer

Sideplayer to alternatywa dla Smart Pause. Zamiast zatrzymywać film za każdym razem kiedy zmieniamy kartę w przeglądarce, możemy po prostu aktywować pływające okienko z filmem. Wideo będzie odtwarzane bezpośrednio na stronach internetowych, które przeglądamy. Można je przenosić i dowolnie skalować dzięki czemu nawet jeśli film będzie zasłaniał czytane artykuły, szybko przeniesiemy go w inne miejsce.
Invideo

Jakiś czas temu miałem okazję zapoznać się z programem montażowym Avid Media Composer. Tym co zrobiło na mnie ogromne wrażenie była możliwość wyszukiwania materiałów wideo, które znajdują się w naszych zasobach, po słowach, które przewijają się w nagranym dźwięku. Okazuje się, że podobna innowacja działa również na YouTube. Wystarczy zainstalować wtyczkę Invideo for YouTube. W przypadku długich filmów, szukanie określonych fragmentów bywa męczące. Aplikacja bazuje na transkrypcjach, które YouTube w skuteczny sposóļ generuje automatycznie (przynajmniej jeśli chodzi o język angielski). Po zainstalowaniu wtyczki, pod filmem pojawia się specjalna ikona umożliwiająca uruchomienie wyszukiwarki, która odnajdzie dla nas wybrane frazy w filmie. Później wystarczy już tylko wybrać wskazany rekord a narzędzie przeniesie nas do określonego fragmentu filmu.
HashCut
Jeśli potrzebujecie szybko pociąć jakiś materiał, który znajduje się już na YouTube, polecam skorzystać z wtyczki HashCut. Narzędzie umożliwia szybkie przemontowywanie filmów, wybieranie określonych fragmentów i ustawianie ich w odpowiedniej kolejności. Przygotowany materiał można uzupełnić o komentarze lub specjalnie przygotowane naklejki. Gotowy film zapisujemy na serwerach HashCut i możemy przesyłać go do innych osób. Jeśli wtyczka nie jest dla was odpowiednim rozwiązaniem, narzędzie dostępne jest również z poziomu dedykowanej strony internetowej.