YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Z YouTube na Super Bowl 2016: Najlepsze reklamy przedpremierowo!

Jeszcze do niedawna, twórcy reklam przygotowanych z myślą o Super Bowl, do ostatnich minut trzymali swoje spoty w tajemnicy. Czasy się jednak zmieniły. Wcześniejsza publikacja materiałów na YouTube to większy buzz, liczba widzów a także zyski. Dlatego zanim w sieci pojawią się reklamy premierowe, już dziś, mamy dla was kilkanaście filmów, które opublikowano w sieci jeszcze przed Wielkim Meczem.

Dziś w nocy, tj. z niedzieli na poniedziałek, w Stanach Zjednoczonych odbyło się największe na świecie święto reklam czyli Super Bowl. Chyba tylko najwięksi amerykańscy fani futbolu amerykańskiego wierzą, że w 60-minutowym meczu, transmitowanym przez bite cztery godziny, nadal chodzi o sport. Fani reklam czekali na to wydarzenie od tygodni. Koszty emisji jednego spotu, w trakcie trwania Super Bowl zaczynają się od 5 milionów dolarów. Nie dziwi więc fakt, że ich twórcy, chcą przedłużyć żywot swoich reklam. Niektórzy, zamiast czekać do premiery, postanowili opublikować filmy nieco wcześniej. Przed wami kilka produkcji, które już kilka dni temu rozpoczęły podbój YouTube.

NFL – Super Bowl Babies Choir

NFL czyli największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego, nie jest reklamodawcą, którego mogliśmy oglądać podczas Wielkiego Meczu, tak często jak filmy Budweisera czy Doritos. W tym roku, z okazji 50-lecia Super Bowl, na YouTube pojawił się film w którym piosenkę Seala śpiewa „Chór Dzieci Super Bowl”. Kim są wykonawcy? To owoc „miłości” rodziców do futbolu amerykańskiego. Najprościej mówiąc, w klipie wystąpiły osoby, które urodziły się równo 9 miesięcy po Super Bowl. Pomysł, realizacja klipu, alternatywny tekst i gościnny udział Seala to naprawdę idealny zestaw na udany viral.

Wix.com – Kung Fu Panda 3

Mimo że polska premiera filmu Kung Fu Panda czeka nas dopiero w kwietniu, amerykanie już teraz mogą oglądać film w kinach. Bohaterów kreskówki Dreamworks wykorzystała firma Wix.com. Jeśli śledziliście Super Bowl przez ostatnie lata, w tej krótkiej parodii znajdziecie nie jedno odniesienie do filmów innych marek.

Audi – Commander

Książkowy przykład krótkiej historii bazującej na emocjach. Zmęczony życiem, emerytowany astronauta, znów czuje młodość, kiedy syn, zabiera go na przejażdżkę nowym Audi. W bonusie muzyka Davida Bowie, do którego wiele osób powróciło w tym roku z wielki sentymentem…

Doritos – Ultrasound

Od 10 lat, firma Dorritos organizowała konkurs na najlepszą reklamę chrupków, którą w dniu Wielkiego Meczu, można było obejrzeć na szklanym ekranie. W tym roku, odbył się on po raz ostatni. Ultrasound to film, który zajął trzecie miejsce. Taki humor to swojego rodzaju wizytówka marki…

MountainDew – #Puppy#MonkeyBaby

Film z gatunku „ja to tu po prostu zostawię…”. Mój osobisty faworyt tegorocznego Super Bowl. Coś tak absurdalnie głupiego zasługuje na szczególne uznanie ;)

Mini – Mini Ad

Producent samochodów raz na zawsze rozprawia się ze stereotypami. Ta reklama jest idealnie dopasowana do marki. Twórcy filmu pokazują, że mają duży dystans do niewielkich samochodów, ale są jednocześnie pozbawieni jakichkolwiek kompleksów na tym polu.

Honda – All New Honda Ridgeline

Zwierzaki nie raz triumfowały już na Super Bowl. Jeśli dobrze pamiętam, ta sama rasa psa pojawiła się już kiedyś w filmie Budweisera. Muzyka Queen to oczywiście dodatkowe +10 do viralowości.

Death Wish Coffee / Intuit

Marka Intuit, podobnie jak Dorritos, również zorganizowała swój konkurs. Dzięki niemu, mała marka, miała okazję zareklamować się na Super Bowl zupełnie za darmo. W tym roku, zwyciężył producent kawy Death Wish Coffee.

Amazon Echo – #BaldwinBowl

Oczywiście wśród tegorocznych spotów nie mogło zabraknąć gwiazd. Alec Baldwin został twarzą nowego gadżetu od firmy Amazon. W filmie bardzo dobrze, i przede wszystkim, nieinwazyjnie, zaprezentowano sam produkt.

https://youtu.be/qTz5jAn-XX8

Poniżej znajdziecie jeszcze kilka produkcji w które zaangażowano gwiazdy:

Apartments.com – Moving Day (Jeff Goldblum)

Hyundai – Ryanville (Ryan Reynolds)

Kia – Walken Closet (Christopher Walken)

Snickers – Marilyn (Willem Dafoe)

LG – Man From The Future (Liam Neeson)

Skittles – The Portrait (Steven Tyler)