YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Zaplanuj transmisję „na żywo” na YouTube

W tym roku, YouTube bije rekordy jeśli chodzi o liczbę zmian i nowości na swojej platformie. Pisaliśmy już o tym, że nowe logo to tylko wisienka na torcie. Zmiany odbywają się zarówno w przeglądarkowej wersji YouTube, jak i w aplikacji mobilnej. To właśnie tego drugiego wariantu dotyczy najnowsze ulepszenie!

Transmisje „na żywo” stają się ostatnio coraz popularniejsze. Są one bardzo dobrze widoczne na stronie głównej YouTube, a wśród wielu twórców, posiadających grono oddanych widzów, dają też szansę na dodatkowy zarobek. Właśnie z myślą o youtuberach i markach, które transmitują „na żywo” swoje treści, stworzono funkcję przypominania o streamingu.

Jeśli codzienne nadawanie „live” nie odbywa się na waszym kanale codziennie, na pewno z wyprzedzeniem planujecie streaming i zapowiadacie go w swoich mediach społecznościowych. Zakładając, że możecie zapomnieć o zaplanowanej transmisji, YouTube dodał zakładkę planowania streamingów.

Aby rozpocząć transmisję „na żywo”, standardowo:

  1. otwieramy aplikację YouTube
  2. Klikamy ikonę kamery, znajdującą się w prawym, górnym rogu
  3. Wybieramy „Transmituj na żywo”

I tutaj, w polu „więcej opcji”, pojawia się nowy przycisk „Zaplanuj na później”, który pozwala ustalić datę i godzinę naszej transmisji.

Zrzut ekranu 2017-11-02 o 17.42.08

Po co wprowadzono takie rozwiązanie? Niestety, nie po to, żeby głośny alarm przypominał nam o tym, że za chwilę rozpocznie się transmisja. O taki rodzaj przypomnienia musimy zadbać sami. Planowanie transmisji to raczej sposób na wcześniejsze przygotowanie tytułu oraz opisu naszego „streamingu”. Jeśli w poniedziałek załatwiacie wszystkie sprawy związane np. z planowanym na środę webinarem, możecie od razu przygotować informacje, które pojawią się na YouTube w trakcie trwania transmisji. Wszystkie zaplanowane streamingi pojawią się w specjalnej zakładce, ukrytej pod ikoną kalendarza, która znajduje się zaraz obok przycisku zmiany aktywnego obiektywu (przód/tył).

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.