YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Zewnętrzne linki przy filmach – YouTube zaostrza zasady!

Od samego początku istnienia kart i ekranów końcowych, YouTube pozwalał linkować w nich do zewnętrznych stron połączonych z naszym kanałem. Osobną zakładkę miały też serwisy crowdfundingowe. Od teraz, trzeba spełnić określone zasady aby móc z nich skorzystać!

Nie jest to na szczęście nic strasznego i jeśli starannie rozwijacie swój kanał, najprawdopodobniej spełniliście już ten nowy „warunek”. Chodzi o dołączenie do Programu Partnerskiego YouTube czyli tej opcji, która umożliwia twórcom zarabianie na treściach. Tylko wówczas, będziemy mogli dodawać do filmów karty zachęcające do odwiedzania naszego profilu w Patreon, zaglądania na naszą stronę czy udziału w akcjach crowdfundingowych. To samo dotyczy ekranów końcowych.

Rzecznik prasowy YouTube wyjaśnia, że ograniczenia spowodowane są nadużyciami w wykorzystywaniu kart wśród niektórych kanałów. Często natrafiamy na nowo zakładane kanały, gdzie publikowane są treści chronione prawami autorskimi a karty z filmu odsyłają do podejrzanych stron internetowych.

Twórcy bardzo szybko zaniepokoili się wprowadzeniem nowych ustaleń. YouTube nie przyłożył się tym razem do jasnego przekazania użytkownikom informacji o zmianach w regulaminie, dlatego wielu twórców pomyślało, że Google celowo zablokowało możliwość promowania ich kampanii na Patreon. Na szczęście, nie był to atak wymierzony w kogokolwiek tylko limit założony na wszystkie kanały, gdzie nie przekroczono jeszcze progu 10 tysięcy wyświetleń. Dlaczego akurat tyle?

Wydawać by się mogło, że dołączenie do Programu Partnerskiego YouTube to nic trudnego. W końcu każdy może zarabiać na tej platformie, prawda? Niestety, od kwietnia tego roku, zmieniły się zasady. Udział w programie przysługuje tylko tym kanałom, które przekroczyły próg 10 tysięcy wyświetleń wszystkich naszych materiałów. W ten sposób, kwietniowe zmiany, wpłynęły bezpośrednio na te z października i powstało spore zamieszanie.

Twórcy, którzy nie monetyzują swoich treści również zaniepokoili się zaistniałą sytuacją. W końcu aby dołączyć do Programu Partnerskiego YouTube, musimy kliknąć przycisk mówiący o „zarabianiu na YouTube”. Na szczęście dla nich, okazuje się, że monetyzacja na wszystkich filmach może być wyłączona. Chodzi o samo „zapisanie się” do Programu Partnerskiego, gdzie najwyraźniej, do gry wkraczają inne algorytmy sprawdzające konto pod kątem nadużyć.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.