YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Nagrody dla twórców YouTube – za co można je dostać?

Dziś nieco luźniejszy temat. Przyjrzymy się z bliska nagrodom, które YouTube funduje dla najpopularniejszych twórców. Srebrny, złoty i diamentowy przycisk to trofea, które mogą zdobyć tylko najwytrwalsi youtuberzy…

Zacznijmy od tego, że za nagrodami dla najpopularniejszych twórców YouTube nie idą żadne dodatkowe profity. To po prostu upominek, który otrzymują youtuberzy przekraczający pewne progi subskrypcji. Statuetki w kształcie charakterystycznych przycisków są przesyłane do wszystkich, którym udało się zdobyć określoną liczbę widzów. Prezentuje się to następująco:

  • Srebrny przycisk Play – 100 tysięcy subksrybentów
  • Złoty przycisk Play – milion subksrybentów
  • Diamentowy przycisk Play – 10 milionów subksrybentów

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają nagrody a także przeczytać z czego zostały wykonane:

Zrzut ekranu 2017-02-01 o 19.41.14

100 000 subskrybentów – oprawiony, posrebrzany przycisk play z limitowanej serii, z nazwą kanału użytkownika.

Zrzut ekranu 2017-02-01 o 19.41.05

1 milion subskrybentów – oprawiony, pozłacany przycisk play z limitowanej serii, z nazwą kanału użytkownika.

Zrzut ekranu 2017-02-01 o 19.41.23

10 milionów subskrybentów – wysadzany diamentowymi płatkami przycisk play z limitowanej serii, z nazwą kanału użytkownika.

Istnieje jeszcze jedna nagroda, o której YouTube nie pisze narazie na swoich oficjanych stronach, ponieważ zdobyła go do tej pory tylko jedna osoba. Chodzi o rubinowy przycisk Play, który PewDiePie otrzymał za przekroczenie progu 50 milionów subskrypcji. Gwoli ścisłości, jest to tak na prawdę “Bro Fist” czyli pięść, która jeszcze do niedawna znajdowała się w avatarze youtubera. Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak dokładnie wygląda to trofeum.

Jak odebrać nagrodę?

Jeśli kanał spełnia warunki (czyli ma określoną liczbę subskrybentów) jego autor otrzymuje w panelu Studia twórców powiadomienie z unikalnym kodem zamówienia. W zamówieniu należy podać swoje dane i adres wysyłki. Warto pamiętać, że powiadomienie pojawia się w panelu w miesiącu następującym po osiągnięciu określonego progu. Jeśli subskrypcje zdobyto w nieuczciwy sposób, YouTube zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji takiego twórcy. Kiedy dane zostaną potwierdzone, wysłanie nagrody trwa od 8 do 12 tygodni od momentu podania adresu wysyłki.

Polscy rekordziści

Jeśli chodzi o Polski YouTube, rubinowa statuetka, jak również diamentowy przycisk, są narazie poza zasięgiem naszych twórców. Rekordzista, czyli Sylwester Wardęga, ma póki co niespełna 3,5 miliona subskrypcji. Przy okazji tego artykułu warto jednak wymienić tych, którym udało się już zdobyć złoty przycisk Play. Jeśli wierzyć danym z serwisu Socialblade, kanałów, które przekroczyły liczbę miliona subskrypcji, mamy obecnie w kraju 26. Niedawno dołączył do nich “Z Dupy” autorstwa Macieja Dąbrowskiego. Poniżej lista wszystkich 26 rekordzistów:

Zrzut ekranu 2017-02-01 o 20.04.14

Dajcie znać, jak zapatrujecie się na więcej tego typu luźniejszych treści. Jeśli chcecie czasami odpocząć od raportów, poradników i treści związanych z marketingiem wideo, wasze sugestie na pewno uwzględnimy w naszej ramówce.